Мектеп жаңалықтары
«Виет теоремасы» атты ашық сабақтың жоспары
«Виет теоремасы»
атты ашық сабақтың жоспары
Жалпы білім беретін мектептерде оқыту сапасын басқару «Биоақпараттандыру және синергетика» технологиясын еңгізу семинар-практикумы.
Математика пәнінің
жоғары санатты мұғалімі Ултаракова Б.Р.
9 желтоқсан 2016 ж.
Астана қаласы
8 сыныпта «БиС» технологиясы (авторы Виссерман Ф.Я.)
бойынша өткізілетін сабақтың жоспары.
Сабақтың тақырыбы: Виет теоремасы.
Өткізу формасы: Биоэнергетика және Синергетика технологиясының «Алгоритм» және Биоинтернет картасы.
Сабақтың мақсаты:
білімділік: Виет теоремасы, квадрат теңдеуді келтірілген квадрат теңдеуге айналдыру, берілген түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу құрастыру.
дамытушылық: Оқушылардың логикалық таным қабілеттерін дамыту, квадрат теңдеуді шешу формулаларын қолданбай келтірілген квадрат теңдеулердің түбірлерін табу.
тәрбиелік: оқушыларды өздігінен іздене білуге, еңбеккорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі
- Сергіту
- Субъективтік тәжірибені өзектеңдіру
- Қабылдауды ұйымдастыру І-кезең
- Ұғынуды ұйымдастыру І І -кезең
- Алғашқы бекітуді ұйымдастыру
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезені
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, мақсат қою
- Сергіту, шабыттаңдыру
Көшбасшы: Зейінді боламыз ба? Математикадан жақсы білім аламыз ба?
Ендеше алға! Алға! Алға! Алға!
- Субъективтік тәжірибені өзектеңдіру
І- цикл 1. Виет теоремасы шолып шығу уақыт 5-10 минут
- О.Ә.Ж.А (оқу әрекетінің жинақталған амалдары )
- Терминдердің ережесің тұжырымдау
Оқушылар дәптерге «Байқау» - сөзін жазып, тапсырмаларды орындайды
ТКШ ЖКШ АКШ
№9 №9 №9 Теңдеудің
түбірлері: -1;8. 2; √3 1-√2 және 1+√2
Тапсырманың орындалу уақыты 5-30 сек.
- Субъективті тәжірибені өзектеңдіру
ІІ – цикл Бекіту.
- Уақыт (5-7)
- Табылған қателер бойынша 2 рет түсіндіру
- Кэф бойынша тапсырмалар беру
ТКШ ЖКШ АКШ
-5;6 √3; 5 2-√5 және 2+√5
Түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу қуру.
- Ұғынуды ұйымдастыру кезеңі: 3 – цикл «Есте сақтау»
а. жіберілген қателер бойынша ІІІ рет түсіндіру
б. КЭФ бойынша тапсырмалар ұйымдастыру
Оқушылар дәптерге «Есте сақтау» - деп жазып, тапсырманы орындайды
ТКШ АКШ ЖКШ
№11 №12 №13
-3 және 4 √7 және - √7 0.4 және 2
Оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін анықтаймын. Оқушылар дәптерлерін алмастырады. Тапсырманың орындалуы кезең-кезеңімен тексеріледі
- Сыныпқа байланысты ОӘЖА сызбасы мен материалды меңгеру деңгейі анықталады
Сарапшылар тобы анықталады .
Үйге тапсырма : α – тобы ЖКШ 14-30
Β – тобы АКШ 13-25
ɣ - тобы ТКШ 12-20
Пайдаланылған материалдар: А.Әбілқасымова, В.Корчевский, А. Абдиев, З.Жұмағұлова
Әдістемелік әдебиет: Вассерман Ф.Я. «Жалпы білім беретін мектептерде білім сапасын басқару»