Мектеп жаңалықтары

Астанада Қазақстан Қарулы күштерінің әскери-тарихи мұражайы ашылды

1

Тұңғыш президент  күні Астанада Қазақстан Қарулы күштерінің әскери-тарихи мұражайы ашылды.

Біз, 8 «Б» сынып оқушылары, техникалық колледждің студенттерімен бірігіп, мектебіміздің инспекторы Жадыра Адайқызымен  18.02.2016ж. мұражайға экскурсияға бардық.

Мұражайда Қазақстан Қарулы күштерінің залы мен түрлі көрмелер бар. Ежелгі дәуір мен өткен ғасырдағы және заманауи қару-жарақ кезең-кезеңімен қойылған. Тарихшы Зейнолла Самашев мұражай жәдігерлері тас дәуіріндегі әскери мәдениет пен бүгінгі  әскердің жетістіктерін түгел қамтыған дейді. Қазақ хандығы тұсындағы, Ұлы Отан соғысы, тіпті Кеңес-Ауған соғысында ерлік көрсеткен қазақ жігіттері туралы ақпаратты да мұражайдан табуға болады. Мұражай өте әдемі, мазмұнды. Жастар үшін, кез келген қазақстанның азаматы  үшін тәрбиелік мәні зор, нағыз мақтанышымызға айналғанмәдениет орталық.
2         3

Мұражайда бізге қатты әсер еткен Елбасының портреті, оның үлкен шеберлікпен орындалғаны таңқалдырды.Біздің арамызда метебіміздің атынан «Шаттық» фестиваліне бейнелеу өнерінен қатысқан Қажыбаева Махаббат болды.

Ер балалар қару-жарақтарға аса қызығушылық танытты.
4          6
2              6

Мұражайда болғанымызға өте қуаныштымыз. Балалар мектепте басқа оқушылармен жаңалықтарымен бөлісті.

Сынып жетекшісі: Рахимберлина А.А.